Matbestick i silver 1900-tal
Klubbat för:
6 800 SEK
8 000 SEK
BESTICK, silver, 1930-tal, 12 matknivar, 12 matgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsgafflar, 11 bordsskedar, 12 fruktknivar, 2 matskedar, ströskedar, såsslev, soppslev, 12 moccaskedar, vikt exkl. knivar med rostfria blad ca 2470 g
Monogram, knivar delvis med skador
585725
2018-10-31