Nattduksbord jugend

Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend
Nattduksbord jugend

Klubbat för:

3 600 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

NATTDUKSBORD, 2 st, 1900-talets början, jugend, fanérade i björk, inläggningar i masurbjörk, skivor i vit marmor, beslag i mässing, höjd ca 74, 40x40 cm

Zustandsbeschreibung

Brukslitage, ytskador, skivorna med smärre nagg, ett draghandtag saknas

585732

2018-10-31