Georg Jensen brevkniv sterlingsilver med karneol
Klubbat för:
7 200 SEK
Utropspris
10 000 SEK
GEORG JENSEN, brevkniv, hamrat sterlingsilver, 1900-talets senare hälft, skaft med karneol, stämplad, otydligt serienr, möjligen 196, längd ca 22 cm, total vikt ca 121 g
Inköpt hos Georg Jensen, Köpenhamn, 1978
Bär inskription
585798
2018-11-01