Georg Jensen brevkniv sterlingsilver med karneol

Klubbat för:

7 200 SEK

Utropspris

10 000 SEK

GEORG JENSEN, brevkniv, hamrat sterlingsilver, 1900-talets senare hälft, skaft med karneol, stämplad, otydligt serienr, möjligen 196, längd ca 22 cm, total vikt ca 121 g

Inköpt hos Georg Jensen, Köpenhamn, 1978

Bär inskription

585798

2018-11-01