Sminkbord Bodafors
Klubbat för:
450 SEK
Utropspris
2 000 SEK
SVEN ENGSTRÖM & GUNNAR MYRSTRAND, "Skandinett", toilettebord, Bodafors, 1960-tal, vitlackerat, höjd ca 123, 110x47 cm
TOILETTEBORD,1960-tal, modell Skandinett, design Sven Engström och Gunnar Myrstrand för Bodafors möbelfabriker, vitlackerad bok, ställbar spegel och två fritt hängade lådor, höjd 123, 110 x 47 cm
Skador: Bruksslitage, smärre repor/märken
Brukslitage, smärre ytskador
585848
2018-11-01