Kalkar och bägare silver

Kalkar och bägare silver
Kalkar och bägare silver
Kalkar och bägare silver
Kalkar och bägare silver
Kalkar och bägare silver
Kalkar och bägare silver

Klubbat för:

750 SEK

Utropspris

1 000 SEK

KALKAR, 2 st, BÄGARE, silver, en kalk stämplad Johan Henrik Lampa, Stockholm 1819, andra med otydliga ryska stämplar samt bägaren Stockholm 1831, graverad dekor, höjd 9-10 cm

Bucklor och monogram

585895

2018-10-31