Tillbaka till katalog

Malmkrona

Malmkrona
Malmkrona
Malmkrona
Malmkrona
Malmkrona
Malmkrona

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

LJUSKRONA, s.k. malmkrona, 1900-talets första hälft, barockstil, stomme i mässing med 6 ljusarmar, ljuspipor för el, överdel med dekor av fleuroner, höjd ca 55 cm, diameter ca 62 cm

Konditionsrapport

Bruksslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

Auktionsnummer:

585919

Datum:

2018-10-31