Gustave Albert "landskap vid vattendrag"

Gustave Albert
Gustave Albert
Gustave Albert
Gustave Albert
Gustave Albert
Gustave Albert

Klubbat för:

46 000 SEK

Schätzwert

6 000 SEK

Beschreibung

GUSTAVE ALBERT(1866-1905) "Landskap vid vattendrag", signerad Albert, olja på duk, dukens mått ca 55x46 cm

UTSTÄLLD
Minnesutställning, Eskilstuna Konstmuseum, 1955-56, utom katalogen,
Minnesutställning, Eskilstuna Konstmuseum, 1995-96, katalognr 59
Gustave Albert, Prins Eugens Waldemarsudde, Stockholm 1996

Zustandsbeschreibung

Ej examinerad ur ram, inget märkbart slitage

585921

2018-10-31