Sekretär

Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär
Sekretär

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SEKRETÄR, gustaviansk, skrivskivan med inlagd svart väv, fanér i mahogny, dekorativa nyckelplåtar, originalnyckel finns, höjd ca 131,5 cm bredd 103 samt djup 50 cm

I botten sitter ett fragment av ett lacksigill med årtalet 1791 samt en sköld

Stor spricka med utbuktning på bakstycket, bitar av list fattas nertill, fanérskador, nyckeln med brott, bruks och åldersrelaterat slitage

585927

2018-10-31