Larsson Korgmakare fåtöljer Sommar

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

LARSSON KORGMAKARE, fåtöljer, 2 st, 1900-talets mitt, samtliga med stomme i bambu och rotting, samtliga med plymå och nackkudde klädda i textiler "Aralia" samt. "Primavera", bägge designade av Josef Frank för Svenskt Tenn, sitthöjd ca 39 cm

Slitage.

585977

2018-11-01