Skål 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SKÅL, porslin, Kina, 1800-tal, glaserad i så kalld "Sgraffito yellow", dekor av pion i emaljfärger, botten med Qianlongs sigillmärke, diameter ca 19, höjd 8 cm, träsockel medföljer
Nagg, sockeln med skador
585981
2018-10-31