David Jahrl, skulptur i brons

David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons
David Jahrl, skulptur i brons

Klubbat för:

1 400 SEK

1 500 SEK

DAVID JAHRL (1878-?), skulptur, tidningspojke, grönpatinerad brons, signerad och daterad D Jahrl 1912, gjutarstämplar Otto Meyers eftr fud, höjd ca 22,5 cm

smärre slitage

586069

2018-10-31