Eric Löfman "Uppsala" beststick i silver

Eric Löfman
Eric Löfman
Eric Löfman
Eric Löfman
Eric Löfman
Eric Löfman

Klubbat för:

11 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

ERIC LÖFMAN, bestick, 37 dlr., silver, modell "Uppsala", MGAB, ca 1970-tal, bestående av: 10 bordsgafflar, 10 bordsknivar, 10 bordsskedar, 3 smörknivar, 2 dessertskedar, 1 osthyvel, 1 tårtkniv, vikt exkl delar med rostfritt stål: ca 710 g.

Bruksslitage

586076

2018-11-01