Väktare Tang dynastin
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
5 500 SEK
VÄKTARE, Tang dynastin (618-907), lergods med rester av bemålning, höjd ca 37 cm
Proveniens: AntikWest, 1980-tal
Föremålet ingår i en samling i huvudsak orientaliska artefakter
Några avslag samt sprickor
586205
2018-10-31