Priser silver Sport
Klubbat för:
1 300 SEK
Utropspris
1 800 SEK
PRISER, 11 delar, silver, för hjortskytte samt lerduveskytte, bestående av fat, skålar (4) samt punchkoppar (6), med inskriptioner, diameter ca 6,5-18 cm, total vikt ca 550 g
PROVENIENS: Olof Sköldberg, OS-silvermedaljör i Hjortskytte i Helsingfors 1952 samt Melbourne 1956
Punchkoppar med bucklor
586208
2018-11-25