Prisfat silver Sport
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PRISFAT, 11 delar+6 st glasunderlägg (diam. 6,5 cm, i etui), silver, priser för bl.a. skytte, med gravyrer, 1930- och 1940-tal, diameter ca 16-20 cm, total vikt ca 1250 g
PROVENIENS: Olof Sköldberg, OS-silvermedaljör i Hjortskytte i Helsingfors 1952 samt Melbourne 1956
586242
2018-11-25