Prisfat silver Sport

Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport
Prisfat silver Sport

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

2 500 SEK

PRISFAT, 11 delar+6 st glasunderlägg (diam. 6,5 cm, i etui), silver, priser för bl.a. skytte, med gravyrer, 1930- och 1940-tal, diameter ca 16-20 cm, total vikt ca 1250 g

PROVENIENS: Olof Sköldberg, OS-silvermedaljör i Hjortskytte i Helsingfors 1952 samt Melbourne 1956

586242

2018-11-25