Vilhelm Bjerke Petersen
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VILHELM BJERKE-PETERSEN (Danmark, 1909-1957): Originalmapp innehållandes 5 litografier, signerade Vilh Bjerke Petersen, 53/150, utgivna av Moderna Konstskolan, Stockholm 1951, litografier, bladmått ca 30x23 cm
PROVENIENS: Utställningsexemplar
Gulnader, mapp med slitage
586249
2018-11-01