Vilhelm Bjerke Petersen

Vilhelm Bjerke Petersen
Vilhelm Bjerke Petersen
Vilhelm Bjerke Petersen
Vilhelm Bjerke Petersen
Vilhelm Bjerke Petersen
Vilhelm Bjerke Petersen

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

2 500 SEK

VILHELM BJERKE-PETERSEN (Danmark, 1909-1957): Originalmapp innehållandes 5 litografier, signerade Vilh Bjerke Petersen, 53/150, utgivna av Moderna Konstskolan, Stockholm 1951, litografier, bladmått ca 30x23 cm

PROVENIENS: Utställningsexemplar

Gulnader, mapp med slitage

586249

2018-11-01