Bernt Friberg vas Gustavsberg
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERNT FRIBERG, vas, stengods, Gustavsberg, signerad Friberg samt märkt med Gustavsbergs Studiohand, harpälsglasyr i gult, höjd ca 32 cm
Större och äldre lagning upptill på vasen samt flertal nagg vid vasens fot
586371
2018-11-01