Konsolur
Klubbat för:
32 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KONSOLUR, stockholmsarbete i rokoko, signerat Ernst, Stockholm (Petter E. 1714-1784), förgyllt och bemålat trä, höjd 55 cm, nyckel och pendel finns
Slitage, retuscher, dekorlagningar, smärre skador, urverket renoverat och kompletterat
586404
2018-11-01