Konsolur

Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur
Konsolur

Klubbat för:

32 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KONSOLUR, stockholmsarbete i rokoko, signerat Ernst, Stockholm (Petter E. 1714-1784), förgyllt och bemålat trä, höjd 55 cm, nyckel och pendel finns

Slitage, retuscher, dekorlagningar, smärre skador, urverket renoverat och kompletterat

586404

2018-11-01