Gräddkanna Jacob Engelbert Sundberg
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
GRÄDDKANNA, silver, Jacob Engelbert Sundberg (1850-1875), Sundsvall 1859, uppsvängd hänkel, genombruten fot, invändigt förgylld, höjd ca 10, längd 12 cm, vikt ca 84 g
Foten med stötskador
586414
2018-11-01