Gräddkanna Jacob Engelbert Sundberg

Klubbat för:

400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

GRÄDDKANNA, silver, Jacob Engelbert Sundberg (1850-1875), Sundsvall 1859, uppsvängd hänkel, genombruten fot, invändigt förgylld, höjd ca 10, längd 12 cm, vikt ca 84 g

Foten med stötskador

586414

2018-11-01