Tillbaka till katalog

Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal

Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal
Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal
Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal
Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal
Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal
Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal
Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal
Longines samt Zenith herrfickur 1900-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Beskrivning

LONGINES, ZENITH, fickur, silver, ca 1915, vitemaljerade urtavlor, med arabiska siffror, boettnr. 3459841 resp 5183502, verknr. 3524319 resp 5181422, diameter 50 resp 51,5 mm

Konditionsrapport

Går vid inskrivningstillfället, SAV garanterar ej funktionen, bruksslitage

Auktionsnummer:

586425

Datum:

2018-11-02