Matbestick silver modell Haga
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
9 000 SEK
BESTICK, 87 dlr, silver, Hagamodell, stämplade J L Hultman, Stockholm 1950-tal, bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 fruktgafflar, 11 fruktknivar, 5 smörknivar, såssked, 3 matskedar, 19 kaffeskedar, soppslev i nysilver medföljer, silvervikt exkl. knivar ca 2165 g
586473
2018-11-01