Matbestick silver modell Haga

Matbestick silver modell Haga
Matbestick silver modell Haga
Matbestick silver modell Haga
Matbestick silver modell Haga
Matbestick silver modell Haga
Matbestick silver modell Haga

Klubbat för:

7 000 SEK

Schätzwert

9 000 SEK

Beschreibung

BESTICK, 87 dlr, silver, Hagamodell, stämplade J L Hultman, Stockholm 1950-tal, bestående av: 12 bordsgafflar, 12 bordsknivar, 12 bordsskedar, 12 fruktgafflar, 11 fruktknivar, 5 smörknivar, såssked, 3 matskedar, 19 kaffeskedar, soppslev i nysilver medföljer, silvervikt exkl. knivar ca 2165 g

Zustandsbeschreibung

586473

2018-11-01