Ljusstakar 1 par silver Paris

Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris
Ljusstakar 1 par silver Paris

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HENRY FRÈRES & CIE, ljusstakar, 1 par, sterlingsilver, även stämplade Boin-Taburet, Paris 1920-tal, märkta 64416 30 resp. 64417 30, importstämplar Nordiska Kompaniet, Stockholm 1926, sexsidigt balusterskaft, konturerad, kälad fot med sicelerad rocailledekor, lösa stämplade ljushattar, höjd 20 cm, vikt 983 g

586475

2018-12-07