Taklampa, Rettigska palatset i Åbo

Klubbat för:

150 EUR

Utropspris

300 EUR

TAKLAMPA, 1920-/1930-tal, grönlackerad metall, nio ljuspunkter, diameter 66 cm, höjd ca 50 cm.

Proveniens: Rettigska palatset i Åbo

Skador, bucklor och färgbortfall.

586494

2018-11-14