Olle Hjortzberg tillskr OS 1912 Stockholm Sport

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

5 000 SEK

OLLE HJORTZBERG (tillskriven, 1872-1959): Förstudie till affisch, till Olympiska spelen 1912 Stockholm, utan text, akvarell och blyerts på papper, ca 15x13,5,

PROVENIENS: Frimärksauktion 7 maj 1988, katalog no 3, auktionsnr 8030

586562

2018-11-25