Spegel rokoko
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld med polerat guld och slagmetall, delvis träskuren dekor av rocailler och voluter, med orginalglas, höjd 121x46 cm
retuscher och lagningar, senare förgyllning
586684
2018-11-02