Spegel rokoko

Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko
Spegel rokoko

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SPEGEL, 1700-tal, rokoko, förgylld med polerat guld och slagmetall, delvis träskuren dekor av rocailler och voluter, med orginalglas, höjd 121x46 cm

retuscher och lagningar, senare förgyllning

586684

2018-11-02