Matbestick svensk rund silver
Klubbat för:
7 600 SEK
Utropspris
10 000 SEK
BESTICK, 104 dlr, silver, modell svensk rund, stämplade GAB 1940/50-tal, bestående av: 18 bordsgafflar, 12 matskedar, 12+4 bordsskedar, 12 matknivar, 12 bordsknivar, 14 smörgåsknivar, 9 kaffeskedar, 2 smörgåsgafflar, 12 udda delar medföljer, vikt exkl. knivar ca 2540 g
Gravyr
586813
2018-11-02