Matbestick svensk rund silver

Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver
Matbestick svensk rund silver

Klubbat för:

7 600 SEK

Utropspris

10 000 SEK

BESTICK, 104 dlr, silver, modell svensk rund, stämplade GAB 1940/50-tal, bestående av: 18 bordsgafflar, 12 matskedar, 12+4 bordsskedar, 12 matknivar, 12 bordsknivar, 14 smörgåsknivar, 9 kaffeskedar, 2 smörgåsgafflar, 12 udda delar medföljer, vikt exkl. knivar ca 2540 g

Gravyr

586813

2018-11-02