Skulptur från Gabon
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKULPTUR, Gabon, Bapunu-folket, skuren i trä med detaljer i läder och flätat rep, monterad på sockel, höjd (inkl. sockel) ca 60 cm
Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.
Färgbortfal, repor och märket, lädret visar spår av att torka
586921
2018-11-02