Skulptur från Gabon

Skulptur från Gabon
Skulptur från Gabon
Skulptur från Gabon
Skulptur från Gabon
Skulptur från Gabon
Skulptur från Gabon
Skulptur från Gabon
Skulptur från Gabon

Klubbat för:

1 600 SEK

Utropspris

2 500 SEK

SKULPTUR, Gabon, Bapunu-folket, skuren i trä med detaljer i läder och flätat rep, monterad på sockel, höjd (inkl. sockel) ca 60 cm

Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.

Färgbortfal, repor och märket, lädret visar spår av att torka

586921

2018-11-02