Buffelmask från Elfenbenskusten
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
6 000 SEK
MASK, Elfenbenskusten, Baule, i form av Buffel, skuren i trä, svärtad, höjd ca 85 cm
Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.
Mindre avslag, färgbortfall, mindre hål och repor
586924
2018-11-02