Buffelmask från Elfenbenskusten

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

6 000 SEK

MASK, Elfenbenskusten, Baule, i form av Buffel, skuren i trä, svärtad, höjd ca 85 cm

Proveniens: Från Magne Austads etnografiska samling, Norge.

Mindre avslag, färgbortfall, mindre hål och repor

586924

2018-11-02