Fåtöljer design Alvar aalto

Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto
Fåtöljer design Alvar aalto

Klubbat för:

12 000 SEK

Arviointi

15 000 SEK

Kuvaus

ALVAR AALTO, fåtöljer, 1 par, modell 401, Artek, 1960-tal, stomme av formböjd björk, klädsel i bast, höjd ca 100, bredd ca 61, sitthöjd ca 35 cm, modellen formgavs 1933

Kuntoraportti

Klädsel med slitage, hål, visst behov av lagning, den ena fåtöljen något ranglig

587108

Päivämäärä:

2018-11-03