Skål Berndt Friberg Gustavsberg studio

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, Gustavsberg studio, möjligen 1960, harpälsglasyr i blått och brunt, signerad G, studiohand Friberg och otydlig årsbokstav (möjligen b = 1960), höjd ca 8, längd 13,5, bredd 12 cm

Kantnagg, smärre glasyrmista

587130

2018-11-03