Skål Berndt Friberg Gustavsberg studio
Klubbat för:
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), skål, Gustavsberg studio, möjligen 1960, harpälsglasyr i blått och brunt, signerad G, studiohand Friberg och otydlig årsbokstav (möjligen b = 1960), höjd ca 8, längd 13,5, bredd 12 cm
Kantnagg, smärre glasyrmista
587130
2018-11-03