Priser medaljer Sport
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
PRIS OCH MINNESMEDALJER, PINS, POKALER, FAT mm, Skytte, bla Svenskt Mästerskap, "Campeonato Mundial de tiro Caracas Venezuela 1954", "Campionatelor Europene de Tir Bucuresti 1955", brons, emalj, metall, silver (medaljer, förgyllt), nysilver, 2 kartonger
PROVENIENS:
Olof Sköldberg, silvermedaljör i Hjortskytte i Helsingfors 1952 samt Melbourne 1956
587191
2018-11-25