OS Helsingfors 1952 deltagarmedalj Sport
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 000 SEK
OLYMPIADEN I HELSINGFORS 1952, deltagarmedalj, brons, design Kauko Räsänen, Veljekset Sundqvist Oy Helsingfors, ca 5,5 cm, samt medalj i förgyllt silver "FÖRENINGEN FÖR OLYMPISK KORTDISKTANSSKJUTNING", diameter ca 3,5 cm,
PROVENIENS:
Olof Sköldberg, silvermedaljör i Hjortskytte i Helsingfors 1952 samt Melbourne 1956
587233
2018-11-25