Tekanna Kina Kanton 1800-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
1 000 SEK
TEKANNA, porslin, Kina, 1800-tal, Kanton, cylinderformad, dekor av reserver med figurscener, blommor och fåglar i emaljfärger, järnoxid samt guld, höjd ca 16 cm
Lock saknas, nagg, slitage
587238
2018-11-06