Skål Meissen
Klubbat för:
750 SEK
Utropspris
1 500 SEK
MEISSEN, skål, porslin, 1900-talets början, dekor av blad och växter i vitt, koboltblått och guld, stämpelmärkt C109, signerat med korslagda svärd i blått 334G 12, höjd ca 5,5, diameter 27 cm
Tredje sortering, smärre slitage
587311
2018-11-06