EUGEN HÖGLUND skåp
Klubbat för:
4 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
EUGEN HÖGLUND, skåp, Vetlanda, omkring 1900-talets mitt, fanerad i valnöt, dörrpar med skuren dekor föreställandes djur och stadsvyer. Invändig inredning med hyllplan och lådor. Brickmärkt "EUG. HÖDLUND BILDH-VERKST". höjd ca 137. bredd 87, djup 41 cm
Zustandsbeschreibung
minimalt slitage
587317
2018-11-06