EUGEN HÖGLUND skåp

EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp
EUGEN HÖGLUND skåp

Klubbat för:

4 400 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

EUGEN HÖGLUND, skåp, Vetlanda, omkring 1900-talets mitt, fanerad i valnöt, dörrpar med skuren dekor föreställandes djur och stadsvyer. Invändig inredning med hyllplan och lådor. Brickmärkt "EUG. HÖDLUND BILDH-VERKST". höjd ca 137. bredd 87, djup 41 cm

Zustandsbeschreibung

minimalt slitage

587317

2018-11-06