Sekretär fanérad i valnöt
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
6 000 SEK
SEKRETÄR, fanérad i valnöt, 5 lådor i front, skrivklaff med bakomliggande fack- samt lådinredning, utdragbar skrivskiva, skuren dekor med karyatider, ben avslutas i lejonfötter, höjd 128, 126x62 cm, nyckel till översta låda, knopp till klaff samt fanér medföjer
Slitage, skador. Nycklar till de nedersta lådorna saknas.
587364
2018-11-13