Koppar med fat av silver och porslin

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

KOPPAR MED FAT, porslin och silver, 1900-talets första hälft, porslinet stämplat Wedgwood, dekor av meanderbård i svart mot guldfärgad fond, hållare av silver stämplat Walker & Hall, Birmingham, koppens höjd 6 cm, schatull medföljer från Walker & Hall, Sheffield

Silvret oputsat

587371

2018-11-06