Kommod Karl Johan
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
6 000 SEK
KOMMOD, Stockholmsarbete, Karl Johan, 1820-30-tal, fanerad med mahogny, uppfällbart lock med bakomliggande inredning och spegel, delvis i silver, Johan Fredrik Björnstedt Stockholm 1825, samt Gustaf Möllenborg 1831, flakonger 1 par, ask med silver medföljer, 4 lådor varav en blindlåda, på hjultrissor, höjd 80,5 51x44 cm
Senare glas, nyckel saknas, senare beslag, fläckar, slitage
587400
2018-11-06