Kommod Karl Johan

Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan
Kommod Karl Johan

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

6 000 SEK

KOMMOD, Stockholmsarbete, Karl Johan, 1820-30-tal, fanerad med mahogny, uppfällbart lock med bakomliggande inredning och spegel, delvis i silver, Johan Fredrik Björnstedt Stockholm 1825, samt Gustaf Möllenborg 1831, flakonger 1 par, ask med silver medföljer, 4 lådor varav en blindlåda, på hjultrissor, höjd 80,5 51x44 cm

Senare glas, nyckel saknas, senare beslag, fläckar, slitage

587400

2018-11-06