Konsolbord gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
16 000 SEK
Utropspris
15 000 SEK
KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sarg med band- och bladstav, hörnfleuroner, överkragade ben med kannelering, fotkryss med blomsterkorg, skiva av kalksten med kälning, höjd 81, 78 x 44 cm
Smärre förgyllningsskador, fotkryss kompletterat, skivan lagad
587421
2018-11-15