Konsolbord gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KONSOLBORD, gustavianskt stockholmsarbete, träskuren dekor, förgyllt med polerat guld och slagmetall, sarg med band- och bladstav, hörnfleuroner, överkragade ben med kannelering, fotkryss med blomsterkorg, skiva av kalksten med kälning, höjd 81, 78 x 44 cm

Smärre förgyllningsskador, fotkryss kompletterat, skivan lagad

587421

2018-11-15