Jonas Bohlin Sto
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
12 000 SEK
JONAS BOHLIN, "Sto", stol, formgiven 1990, ek och stål, signerad STO HC VII/VII JONAS BOHLIN 1990, höjd 95 cm.
HISTORIK: Formgiven för utställningen "Möbler som Gestalt" 1990. Stolen producerades i 70 numrerade exemplar samt några EA och HC exemplar.
587439
2018-11-06