Jonas Bohlin Sto

Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto
Jonas Bohlin Sto

Klubbat för:

18 500 SEK

12 000 SEK

JONAS BOHLIN, "Sto", stol, formgiven 1990, ek och stål, signerad STO HC VII/VII JONAS BOHLIN 1990, höjd 95 cm.

HISTORIK: Formgiven för utställningen "Möbler som Gestalt" 1990. Stolen producerades i 70 numrerade exemplar samt några EA och HC exemplar.

587439

2018-11-06