Kista
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
7 000 SEK
KISTA, 1600-tal, barock, i järn med konstfulla smidesetaljer, delvis bemålad, inuti med mindre låda försedd med lås, fungerande låsmekanism, nyckel finns, höjd ca 47 samt 82x46 cm
Bruks och åldersrelaterat slitage
587442
2018-11-06