Fat Kina Kangxi Imari

Fat Kina Kangxi Imari
Fat Kina Kangxi Imari
Fat Kina Kangxi Imari
Fat Kina Kangxi Imari
Fat Kina Kangxi Imari
Fat Kina Kangxi Imari
Fat Kina Kangxi Imari
Fat Kina Kangxi Imari

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

FAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), Imari, dekor av medaljong med flod i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med vågor och infälld krysantemum, diameter 39 cm

Nagg, dekoren med visst slitage

587454

2018-11-09