Fat Kina Kangxi Imari
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FAT, porslin, Kina, Kangxi (1662-1722), Imari, dekor av medaljong med flod i underglasyrblått, järnoxid samt guld, brättet med vågor och infälld krysantemum, diameter 39 cm
Nagg, dekoren med visst slitage
587454
2018-11-09