Joan Miro färglitografi
2018-11-06
587500
| Klubbat belopp | 19 500 SEK |
| Utropspris | 15 000 SEK |
JOAN MIRO (1893-1983): Utan titel, komposition, ur Litographe I, 1972, signerad Miro, numrerad 21/80 (XXI/LXXX), färglitografi, ca 44x36.5 cm
Literatur: Maeght 861
Historik: Enligt kvitto inköpt på Ålems Konstsalong den 24/4 1973
Något gulnat blad